Gisteren kwam ik via twitter de blog van Jeroen van Tol tegen. Op zijn blog schreef hij een stukje over een Grote Wolbij.

Na het zien van de foto’s op zijn blog ben ik vandaag in mijn tuintje gaan kijken. Want ik heb ook een bij in mijn tuin zitten die er verdacht veel op leek.

Na wat foto’s gemaakt te hebben, waarbij het ook gelukt is om de achterkant van de bij op de foto te krijgen, blijkt het ook om een Grote Wolbij te gaan!

Op internet blijkt dat de Grote Wolbij vrij zeldzaam is in Nederland. Dat maakt het extra leuk dat ik dit beestje zo goed op de foto heb weten te krijgen.

IMG_7386 - Copy IMG_7391

Deze Grote Wolbij is een fel beestje, want zodra er vreemde bijen in mijn tuintje komen, worden ze meteen weggejaagd. Alleen vrouwtjes Grote Wolbijen zijn welkom, die worden bij wijze van spreken, vriendelijk begroet.

De Grote Wolbij is trouwens goed te herkennen aan het achterlijf, met de 3 zwarte stekels.

IMG_7375  IMG_7376

Grote Wolbij op de lamsoor

Categorieën: Natuur