Samen met de Noordpier (Velsen) vormt de Zuidpier in IJmuiden een bescherming tegen de invloed van de Noordzee op het Noordzeekanaal.
De Zuidpier in IJmuiden is maar liefst 2 kilometer lang en door het breken van de golven en de combinatie zoutwater van de Noordzee en zoetwater van het Noordzeekanaal ontstaat er brak water tussen de Noord- en Zuidpier.
Een aantrekkelijk gebied voor heel veel soorten vogels!
Vanaf de bushalte ‘IJmuiden aan zee, IJmuiden’ loop je zo het strand op en dan na enkele minuten wandelen kom je bij de Zuidpier aan.
Op de Zuidpier zie je ook goed de Noordpier liggen.
De pier is geheel geasfalteerd en aan weerszijde bevinden zich enorme betonblokken van 2 x 2 x 2 meter, oftewel 8m3!
Vanaf de Zuidpier heb je goed zicht op het Noordzeekanaal en de schepen die richting Noordzee gaan. Daarbij worden ze begeleid door sleepboten die de schepen op weg helpen richting de Noordzee.
De vogels zitten soms erg goed verstopt op of tussen de enorme betonblokken. Kijk dus goed voordat je weer een stukje verder loopt.
Een samenvatting van de vogels die ik zoal tegen ben gekomen:
Toch een aardige ‘vangst’ voor iemand die geen vogelaar is!
Het was trouwens goed merkbaar dat het weer vloed begon te worden toen ik op de Zuidpier was want de golven begonnen weer lekker tegen de pier aan te beuken.
De kitesurfers vonden het blijkbaar ideale omstandigheden, want er waren talloze mensen bezig met deze sport. Soms kwamen ze wel erg dichtbij de Zuidpier.
De Zuidpier is een leuke plek om veel vogels te zien, lekker ver de zee in te kunnen lopen en van de frisse zeelucht te genieten!
Het is wel aan te raden om eerst op waarneming.nl te kijken zodat je weet welke vogels je kunt verwachten. Dat maakt het herkennen en vinden van de vogels ook een stuk makkelijker.