Na eerst de blauwe route (6 kilometer) gelopen te hebben in de Groote Peel (waar het veel te druk was en het dus ook moeilijk was om rustig te genieten van de omgeving) ben ik naar de Mariapeel in America gegaan.
De Groote Peel, Mariapeel en Deurnese Peel zijn de grootste gebieden in Limburg en Noord-Brabant waar je nog hoogveen kunt vinden.
Vanaf de Zwarte Plakweg in America kun je zo het gebied in en kom je meteen bij een van de vele vennen uit.
Opvallend is dat er enorm veel kokmeeuwen zitten in de vennen!
In de vennen steken er enorm veel graspollen boven het water uit, waarop de kokmeeuwen zitten te broeden.
Langs de vennen en beekjes zie je veel viervlekken vliegen, een soort libel met de kleuren van een honingbij.
Maar je komt er ook bijvoorbeeld de witsnuitlibel tegen.
Tussen twee vennen ligt een stukje bos, daar zie je als je goed kijkt allemaal rode bosmieren lopen over het pad waar ook fietsers rijden. De levende rode bosmieren ruimen de dode rode bosmieren meteen op zodra ze in botsing zijn gekomen met een fiets of wandelaar.
Een aantal meter van het pad liggen twee mierenhopen.
Tussen het grote aantal kokmeeuwen zie je ook een paartje grauwe ganzen zitten met hun jongen of een paartje eenden met hun jongen.
Natuurlijk kom je ook veenpluis tegen.
Als extraatje zag ik thuis pas, dat ik een blauwborstje op de foto had staan.