Bijna 4 jaar geleden schreef ik over de prijs van kippenvlees die destijds rond de € 5,00 per kg lag bij aanbiedingen. Nu 4 jaar later is er niets veranderd aan de prijs bij aanbiedingen van kippenvlees.

Deze week heeft Albert Heijn bijvoorbeeld weer een kilo kippenvlees in de aanbieding voor € 4,99.

kiloknaller

Waar veel prijzen stijgen vanwege de inflatie, is de prijs van kippenvlees al bijna 10 jaar stabiel met een prijs van € 5,00 bij aanbiedingen.

Oftewel, de prijs van kippenvlees ‘zakt’ elk jaar met de hoogte van de inflatie.

In 2004 was kippenvlees al in de aanbieding voor € 5,00 per kg. Als je een gemiddelde inflatie van 2% zou gebruiken bij de berekening kom je op een prijs van € 6,10 per kg in 2013. Maar blijkbaar lukt het ondanks de inflatie toch om kippenvlees in feite € 1,10 goedkoper te maken dan in 2004!

plofkipbanner-468x60.461.60.s

Mede door de campagne van Wakker Dier tegen de plofkip is de consumptie in het eerste half jaar van 2013 met 6% gedaald tegenover het eerste half jaar van 2011.

Jammer genoeg moet Wakker Dier actie blijven voeren tegen onder andere Albert Heijn met hun kiloknallers!

Categorieën: Politieke zaken