Door het aangename weer heb ik weer een wandeling gemaakt. Dit maal ten zuiden van Tilburg.
Vanaf Tilburg heb ik bus 132 richting Breda genomen en vanaf halte Dorpsplein de wandeling van 18 km gestart over de Regte Heide en langs de Leij.
Download GPX track - Riel (Papenmoeren-tocht)
Na Riel loop je via een weg richting de Regte Heide, op deze weg kom je amper verkeer tegen.
Al snel je verlaat je de weg en loop je door over het heidegebied.
Jammer genoeg was het door de regen en door werkzaamheden vrijwel niet te doen om over het pad te lopen ter hoogte van de Tweede Dijk.
Gelukkig kon ik ter plekke parallel over een grasland lopen.
Na springend over modderpoelen, door blubber en waterplassen kom je weer bij de heide uit. Meteen merk je de rust en de weidsheid. Zo uitgestrekt!
Wanneer je goed kijkt kun je de Westpoint (143 meter hoog) zien liggen en nog andere hoge gebouwen in Tilburg.
Midden op de Regte Heide kom je diverse grafheuvels tegen. In de regio Zuid-Oost Brabant kom je op veel meer plekken grafheuvels tegen.
Na de heide loop je via het bos naar een vogelkijkhut. Vanuit de hut kijk je over het gebied van de Leij.
Bij de vogelkijkhut zat een grote bonte specht flink geluid te maken, jammer genoeg zat de specht te ver weg om mooi op de foto te krijgen.
Het was erg nat tijdens de wandeling op sommige plekken.
Bij Halve Maan heb je een erg fraai uitzicht over het ven. De dennenbomen en weerspiegeling in het water maken het helemaal fraai om te zien.
Het slingerpad parallel aan de Leij is ook erg drassig, vooral vanwege de wildcrossers die het pad kapot hebben gereden.
Door het zonnetje was het al behoorlijk aangenaam en zo liet zich een citroenvlinder zich zien. Deze soort overwintert als imago (vlinder) en komt dan ook tevoorschijn zodra het weer wat warmer wordt.
Het stuk Leij is een fraai broekbos, de afrastering is al half verdwenen in het water.
Na enkele bospaden kom je weer uit in Riel en ben je ook weer zo bij de bushalte.
Een erg fraaie wandeling, vooral vanwege het weidse landschap van de Regte Heide, maar ook het broekbos is erg mooi om te zien.