Nadat er van het weekend ongeveer 10 cm sneeuw is gevallen in Eindhoven heb ik een wandeling gemaakt over de Stratumse Heide en Leenderheide (Grote Heide).
Het leek alsof het regende, maar doordat de temperatuur 4 graden boven nul was, dooide het al flink in de bossen.
Af en toe viel er zo’n pakketje half ontdooide sneeuw op je hoofd. Niet zo erg als de takken die afgelopen dagen afgebroken zijn door het gewicht van de sneeuw. Staatsbosbeheer gaf niet voor niks op zaterdag het advies om de bossen te mijden!
Maar ondanks het dooien en de takken, was het schitterend om de vennen te zien, zoals het Karperven!
Op de Stratumse Heide kwam ik nog een erg mooie ‘sneeuwpop’ tegen. Het leek meer op een kunstwerk dan op een sneeuwpop.
Op de Grote Heide was de sneeuw nog niet plat gelopen door de wandelaars en hoorde je bij elke stap het geknisper van de sneeuw. Daarnaast kon je nog goed de diverse sporen van reeën zien.
Jammer genoeg zal eind van de week alle sneeuw weer weg zijn. Maar met deze temperaturen (+4°C) door de sneeuw wandelen is zeker geen straf. Het mooie uitzicht en de vele sporen van reeën in de sneeuw maken het een klein ‘feestje’.